03.31.14

Big Brother Angola

Angola contará a partir de Maio deste ano com a realização de um Big Brother Angola. O anúncio é da MultiChoice Angola, a distribuidora de canais de televisão por satélite da DSTV http://www.bigbrotherangola2014.com/.

O reality show, conhecido por projectar gente comum para a ribalta, é naturalmente rico em drama, animação e revelações. As edições mais mediáticas até agora foram o Big Brother Brasil e o Big Brother Africa.

Na versão pan-africana do concurso já participaram vários concorrentes angolanos, com destaque para Ricardo “Ricco” Venâncio, vencedor em 2008, e Tatiana Durão, finalista em 2007.

A organização não revela ainda grandes detalhes sobre esta primeira edição angolana. Até agora só é conhecido o logótipo provisório do programa e sabe-se que entre os requisitos está a idade mínina de 21 anos.

Kur do filloj Big Brother Albania 8 ?Te githe mezi e presin ,te gjithe duan ta dine se kur fillon ,dhe te gjithe duan sa me shume informacione te jete e mundur..Se si do te jete kete vit ? Kush do te jene banoret ? A do te jete perseri Arbana Osmani ne prezantim ? Si dh ku mund ta shikojm Big Brother Albania 8 Live ?

Data e fillimit te Big Brother Albania 8 akoma nuk eshte e konfirmuar plotesisht , por mendohet se nuk do te kete ndryshim nga ediconet e meparshme te cilat kane filluar ne shkurt edhe ky Big Brother mendohet te filloje ne Shkurt 2014 .Nje gje eshte e konfirmuar plotesisht , se perseri per te shtatin vit rradhazi moderatorja e ketij programi do te jete Arbana Osmani. Read full story »

01.02.14

Kur fillon Big Brother Albania 7 ?

Big Brother Albania 7Te githe mezi e presin ,te gjithe duan ta dine se kur fillon ,dhe te gjithe duan sa me shume informacione te jete e mundur..Se si do te jete kete vit ? Kush do te jene banoret ? A do te jete perseri Arbana Osmani ne prezantim ? Ku mund ta shikoj Big Brother Albania 7 Live ?

Behet fjale per reality show-un me te ndjekur ne Shqiperi dhe jo vetem, Big Brother Albania 7.Para disa muajsh ka pasur spekullime te medha te cilat thoshin se edicioni i BBA7 nuk do te zhvillohet dhe se ishte lene per ne vitin 2015 ,por keto spekullime i ka hedhur te gjitha poshte fillimi i audicioneve nga Top Channel .Ka pak jave qe kane filluar audiconet dhe te gjithe te interesuarit munde te aplikojne ne faqen zyrtare te Top Channel : Top-channel.tv . Read full story »

01.02.14

Prova e Javës;- Binjakët s’janë banorë të BB6

Prova e Javës;- Binjakët s’janë banorë të BB6Ky është Big Brother me moton “asgjë s’është ashtu si duket”. Loja ka nisur që javën e parë për banorët. Ata nuk janë në dijeni, por në shtëpi kanë hyrë dy binjakë, Andi dhe Blendi, të cilët janë ndërruar me njëri-tjetrin, por banorët nuk e kanë kuptuar një gjë të tillë. Big Brother ka vendosur që për ta kjo do të jetë prova e javës. Arbana thërret; Jonildën, Blendin, Ilirin, Joanën dhe anaidin që të jenë pjesë e provës. Altina, Olseni, Olta,Arsimi dhe Elona do të shkojnë në dhomën e gjumit, ndërsa të tjerët në dhomën e katit të dytë.  Read full story »

01.02.14

Fillojnë ceremonitë dasmore

Fillojnë ceremonitë dasmoreTë githa çiftet janë veshur bukur. Djemtë me kostum ceremonial ndërsa vajzat me fustane nusesh. Të parët që hapin vargun e ceremonive të martesave janë Marselino me Eldorën. Shpendi i cili luan rolin e përfaqësuesit të Bashkisë kërkon qetësi nga çiftet e tjera. Ai vazhdon më tej ceremoninë me fjalët: “Le të jenë këto betime simbolet e dashurisë.

Nëse ka arsye që kjo ceremoni të mos vazhdojë, le ta thotë. Anaidi ngrihet nga vendi dhe thotë që ai ka arsye, Marselini është i martuar. Read full story »

Anaidi e Marselini vazhdojnë të kryejnë dënimin me përpikmëriNdërkohë që banorët janë duke biseduar me njëri-tjetrin të mbledhur të gjithë në dhomën e ndenjes e duke bërë shaka e duke improvizuar situata humori mes njëri-tjetrit, Marselini dhe Anaidi vazhdojnë të kryejnë dënimin që u ka dhënë Vëllai i Madh për shkak të sjelljes së tyre jo korrekte dhe fjalorit të pahijshëm të përdorur kundrejt njëri-tjetrit në momente nervozizmi. Ata janë duke larë rrobat e të gjithë banorëve si edhe duke hekurosur një pjesë tjetër, ndërsa bisedojnë me qetësi herë pas here duke ndarë punët e duke bashkëpunuar, për të mbaruar dënimin sa më shpejt.  Read full story »

BB Albania:Provë për banorët – Gjejnë fjalën e munguar “Coca-Cola”.Dhuratë surprizë në shtëpinë e Big Brother. Kjo dhuratë fitohet përmes tre provave të cilat duhen superuar për të fituar një surprizë shumë të bukur. Në këto tre faza banorëve do u vinë indikacione të ndryshme nga Big Brother.

Detyra e banorëve është të konsultohen me njëri-tjetrin për llojet e indikacioneve dhe çfarë fshihet pas tyre. Në fazën e parë duhet plotësuar fjalia. Në hollin e shtëpisë ndodhet një tabelë e cila ka të shkruar një fjali së cilës i mungon një pjesë. Read full story »

Komentojnë sekretin e Marselinit; Anaidi: “Sjelljen e tij me femrat e justifikon sekreti” Pasi merren për disa minuta me radhë me sistemimin e rrobave të tyre në valixhe, banorët vendosin të shkojnë në kuzhinë për të drekuar. Ndërkohë, Elona ka përfunduar me shkrimin e urimit për Lizën me rastin e 1 Qershorit, në bluzën e Shpendit.

Ata ulen të gjithë rreth tavolinës, ndërkohë që fillojnë të shkëmbejnë biseda të përgjithshme me njëri-tjetrin. Ndër të cilat, banorët fillojnë të flasin për sekretet dhe në veçanti për Marselinin dhe sekretin e tij si zhigolo. Anaidi justifikon sjelljen e pahijshme të tij me femrat, si pasojë e punës së tij si zhigolo, pasi sipas Anaidit, në një profesion të tillë mashkulli ndihet i poshtëruar. Read full story »

Elona: “Do të më pëlqente të bashkëpunoja me Rita Orën, si stiliste e saj”Banorët vazhdojnë të qëndrojnë në oborr, ndërsa shijojnë rrezet e diellit dhe tingujt e muzikës në sfond. Shpendi dëgjon këngën e Rita Orës, të cilën e përshëndet me zë të lartë.

Ndërsa Elona i thotë se do t’i pëlqente të punonte si stiliste e Rita Orës dhe i kërkon Shpendit me shaka që ta ndihmojë për t’i rregulluar një kontratë me të.“Djalin e dajës ia njoh, por atë, jo”, i përgjigjet Shpendi.Ndërsa Anaidi, hyn brenda për të marrë telefonin, me të cilin improvizon një telefonatë me Rita Orën, të cilës i kërkon që të bashkëpunojë me Elonën, të cilin e cilëson si një stiliste profesioniste, duke krijuar kështu momente të këndshme në shtëpi. Read full story »

Diskutojnë për ethet e finales dhe mallin për familjarëtTë katër banorët vazhdojnë të qëndrojnë të bashkuar në dhomën e ndenjes, ndërsa flasin për ditën e fundit të qëndrimit në shtëpi dhe për aktivitetet që mund të bëjnë, në mënyrë që kjo ditë t’i duket sa më e shkurtër.

Elona mendon se kjo ditë do të mbarojë shpejt, pasi banorëve u duhet të merren edhe me mbledhjen dhe sistemimin e rrobave të tyre.Ndërsa Anaidi mendon se ata do të kenë vështirësi për t’i zënë gjumi, duke qenë se kanë filluar t’i pushtojnë që tani ethet e finales. Read full story »